Нинова: На народа обясняват как няма пари в бюджета. А на тях си вдигат заплатите (ДОКУМЕНТИ)

25 Юни, 2026 14:15 1 121 21

  • корнелия нинова-
  • пари-
  • бюджет-
  • заплати-
  • вдигане

Вижте чл. 3 от закона. Гласуват си резерв от четвърт милион евро за вдигане на заплатите по старата схема - с ръста на средната заплата. Че даже и уточняват в изричен текст, че ако не им стигнат, републиканският бюджет ще им отпусне още. За другите премахват автоматичното увеличение, за тях остава, възмущава се лидерът на "Непокорна България"

Нинова: На народа обясняват как няма пари в бюджета. А на тях си вдигат заплатите (ДОКУМЕНТИ) - 1
Снимка: Евроком

С бюджета депутати, премиер, министри и президент отново си вдигат заплатите. Наглостта на управляващите няма граници.
Вижте чл. 3 от закона. Гласуват си резерв от четвърт милион евро за вдигане на заплатите по старата схема - с ръста на средната заплата. Че даже и уточняват в изричен текст, че ако не им стигнат, републиканският бюджет ще им отпусне още. За другите премахват автоматичното увеличение, за тях остава.
На народа обясняват как няма пари в бюджета. Вдигат винетки, акцизи, осигуровки на хората, а на тях си вдигат заплатите. Прикрито. Ако мине!
Уж ги замразиха! На думи. Само хвърлят прах в очите на хората. Самозабравили се, алчни, нагли.

Този коментар публикува на страницата си във фейсбук лидерът на "Непокорна България" Корнелия Нинова.

Нинова: На народа обясняват как няма пари в бюджета. А на тях си вдигат заплатите (ДОКУМЕНТИ)
Снимка: Фейсбук

Нинова: На народа обясняват как няма пари в бюджета. А на тях си вдигат заплатите (ДОКУМЕНТИ)
Снимка: Фейсбук


Поставете оценка:
Оценка 4.5 от 26 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 гусин Радев

    18 10 Отговор
    Най-доброто което Радев направи досега е да вдигне цигарите, това е порок.

    Коментиран от #12, #21

  • 2 Гълъбина

    17 3 Отговор
    И д и о т и, сър.
  • 3 Красимир Петров

    15 14 Отговор
    Г-жа Импексова е виден приватизатор
  • 4 радой ралин е казал

    22 0 Отговор
    "народа ако не е целокупен,.лесно ще бъде купен"!
  • 5 Иван Попов

    11 12 Отговор
    Популистка
  • 6 Анонимен

    15 8 Отговор
    Е радевите служебници нали затова се настаниха в парламента да прибират да лъжат малоумниците тук хахаха това е наглост грабежи корупция сега от тези които заграбиха цялата държава
  • 7 смях в залата

    14 2 Отговор
    Мисли се преди изборите и преди предизборната кампания
  • 8 пешо

    16 9 Отговор
    нинова и ти като беше депутат и ти си вдигаше заплатата

    Коментиран от #16

  • 9 гусин Радев

    17 6 Отговор
    Най-слабия министър на финансите и на МВР, резултатите са видими ежедневно.
  • 10 Румен Йотова

    7 9 Отговор
    Хайде сега другарко Нинова
    това са маловажни
    неща
  • 11 БОЦ - ко

    8 8 Отговор
    НЯКОГА СИ ИМАХ МУЗА ,
    Биволицата с червена блуза,
    Но другарски вятър я отвя,
    И тя изпадна в нищета...,
    Не спрях да се моля всеки час,
    Господ пак да я дари със власт !
  • 12 Крънчо

    21 3 Отговор

    До коментар #1 от "гусин Радев":

    И винетките!
    А най ме радва факта, че когато по скапаните пътища спукам гума и изкривя джанта ако се оплача не вземат мерки да оправят пътя а високоплатените ми пишат акт за несъобразена скорост!
  • 13 Тралала

    5 6 Отговор
    Гладна кокошка, просо сънува..
  • 14 Летец Пешеходец

    12 6 Отговор
    Корнела е права. Първото нещо, което направиха "Прогресивните мошеници", беше да си вдигнат заплатите.
  • 15 Иван Венков

    15 0 Отговор
    В проекта на бюджета не виждам:
    - отделна месечна помощ за самотни родители;
    - по-високо данъчно облекчение за самотни родители;
    - специален данъчен кредит;
    - помощ за извънкласни дейности;
    - помощ за училищен транспорт;
    - компенсация за липсата на втори доход в домакинството.

    Тоест бюджетът не прави разлика между семейство с двама работещи родители и общ доход 4000 лв и един родител с доход 2000 лв, който издържа сам двете деца и него.
    От финансова гледна точка това са различни ситуации, но проектът не ги третира различно.
    За които мислят, че това не е важно, в България има над 400,000 самотни родители по данни на НСИ.
    Тези самотни родители, хронично болните (реалните, не тези с фалшиви ТЕЛК) и пенсионерите (не военните и МВР пенсионери, а стари инженери, писатели, шофьори, учители, журналисти, сестри и др) ще поемат основния удар.
    Зъл бюджет.
  • 16 Ваня

    11 2 Отговор

    До коментар #8 от "пешо":

    Напротив ,Нинова е предлагала да се замразят заплатите на депутатите . Много е права и точна !Съжалявам , че не е в парламента .
  • 17 малко е нахално

    4 7 Отговор
    Нинова,ти не трябва да се изказваш за каквото и да е.
    След като съсипа цяла партия и я остави извън парламента, какво ще казваш кое е добре и кое не е.
  • 18 Стенли

    7 0 Отговор
    Все пак добре , че беше Нинова и по нейна инициатива МРЗ се повиши по осезателно, дори и да премахнат това правило , трябва да има някакъв механизъм за увеличаване на МРЗ , може както пенсиите с ръста на инфлацията , щото на цени го докарахме като европейските , но към доходи сме по скоро към африканските , изключвам някой групи , но като цяло , особенно с това евро , цените зверски се увеличиха и не говоря само за хранителните продукти и нехранителни стоки , а за услугите
  • 19 Без име

    5 0 Отговор
    Защо плюете Нинова, когато всяка нейна дума е истина?
  • 20 Нинова,

    3 0 Отговор
    народът за разлика от теб те е тъп. Безсрамницата фалира партия, създаде нефелни кадри, домъкна рундьо брадавицата и рунтавата в президентството и на всичко отгоре беше импотентен "политик". Неможачка
  • 21 е да вдигне цигарите, това е порок

    1 0 Отговор

    До коментар #1 от "гусин Радев":

    е с колко? нали борят инфлацията с символично увеличение

    12 цента и ек мълчи
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол